hero-photo

Kilka miesięcy temu informowaliśmy Państwa o sprawie zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem szczeniaka w Katowicach. Dziś z dumą i ogromną satysfakcją możemy podzielić się informacją o finale sprawy.  

Rok i 4 miesiące pozbawienia wolności (przy karze łącznej półtora roku pozbawienia wolności) oraz utrzymanie pozostałych środków karnych, tj. zakazu posiadania zwierząt przez okres 10 lat oraz nawiązki na rzecz Towarzystwa Ochrony Zwierząt Oddział w Katowicach – taką karę wymierzył Sąd Okręgowy Katowicach, orzekający jako sąd drugiej instancji. To jeden z najsurowszych w Polsce, prawomocnych wyroków dotyczących znęcania się nad zwierzętami. O szczegółach sprawy można przeczytać m.in. tutaj: https://www.ratujemyzwierzaki.pl/katowiceskatowanyszczeniak  

Doradcy Olesiński i Wspólnicy: Katarzyna Serwatka, Katarzyna Wężyk i Anna Chrobot reprezentowały pro bono oskarżyciela posiłkowego, Fundację Pso-Ty i KOTY.   

Ochrona praw zwierząt od lat jest priorytetem w naszych działaniach pro bono. Mamy nadzieję, że surowy i sprawiedliwy wyrok w tej sprawie będzie przykładem dla innych sądów wymierzających kary dla osób łamiących prawa zwierząt, co pozytywnie wpłynie na ochronę bezbronnych stworzeń. My nie zatrzymujemy się w ich obronie i walczymy w kolejnych sprawach.