Z Olesiński&Wspólnicy związany jest od 2009 roku. Uczestniczył w wielu złożonych projektach doradczych. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z korzystaniem ze zwolnień w specjalnych strefach ekonomicznych, podatkowych aspektach restrukturyzacji oraz zagadnieniach międzynarodowego prawa podatkowego.

 

Posiada doświadczenie w prowadzeniu takich projektów, jak przekształcenia i połączenia spółek, planowanie podatkowe zbycia przedsiębiorstw oraz istotnych aktywów, audyty podatkowe oraz przeglądy typu due diligence, negocjacje indywidualnych pakietów pomocy publicznej dla zagranicznych inwestorów, reprezentacja klientów w postępowaniach przed organami podatkowymi oraz sądami administracyjnymi. Z uwagi na profil obsługiwanych klientów orientuje się w zagadnieniach związanych z sektorem samochodowym, energetycznym, telekomunikacyjnym, spożywczym oraz mediów elektronicznych.

 

Zajmuje się tematyką cyfryzacji rozliczeń podatkowych. Uczestniczy w projektowaniu i wdrażaniu oprogramowania wspierającego rozliczenia podatkowego. Wdraża wymagania JPK w systemach finansowo-księgowych przedsiębiorstw.

 

Jest autorem wielu publikacji o tematyce podatkowej, w tym z zakresu pomocy publicznej, specjalnych stref ekonomicznych oraz jednolitego pliku kontrolnego. Publikuje na łamach Rzeczypospolitej i Dziennika Gazeta Prawna.

 

Jest licencjonowanym doradcą podatkowym, ukończył kierunek Finanse i Bankowość na  Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

 

Karierę zawodową rozpoczął w 1999 roku, pracował  kolejno w dziale audytu i dziale doradztwa podatkowego Kancelarii Rödl&Partner, a następnie w departamencie doradztwa podatkowego PricewaterhouseCoopers, gdzie przez ostatnie 4 lata  kierował zespołem doradczym dla klientów niemieckojęzycznych (German Desk).

 

Biegle włada językiem niemieckim i angielskim.

 

W międzynarodowym rankingu The Legal 500  został wyróżniony tytułem Recommended lawyer w dziedzinie Tax.

 

Moje publikacje