Radca prawny, Senior manager, z Olesiński & Wspólnicy związany od 2010 r. Kieruje pracą zespołu kompleksowo obsługującego średnie i duże przedsiębiorstwa, przede wszystkim z kapitałem zagranicznym. Specjalizuje się w prawie handlowym, podatkowym oraz prawie pracy.

 

Ekspert w zakresie prawnych i podatkowych aspektów transgranicznego świadczenia pracy i usług (m.in. w relacji z Niemcami, Francją, Szwajcarią, Hiszpanią, USA i Chinami). Prelegent licznych konferencji z tego zakresu. Przeprowadzał również audyty i projekty optymalizacyjne oraz reprezentował Klientów w sporach sądowych z zakresu prawa pracy.

 

Doradzał przy projektach inwestycyjnych (dotyczących m.in. wejścia zagranicznych inwestorów na polski rynek, a także rozpoczęcia i rozszerzenia ich działalności na terenie specjalnych stref ekonomicznych) oraz przy projektach restrukturyzacyjnych (ze szczególnym uwzględnieniem aspektu podatkowego).

 

Kierował pracami zespołu przeprowadzającego przeglądy due dilligence w dużych grupach kapitałowych. Kompleksowo wspierał Klientów w transakcjach fuzji i przejęć.

 

Absolwent Wydziału Prawa na Uniwersytecie Wrocławskim. Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu.

 

Biegle włada językiem niemieckim.

 

W międzynarodowym rankingu The Legal 500  został wyróżniony tytułem Recommended lawyer w dziedzinie Public law.

 

Moje publikacje