...

icon arrow down more information
icon arrow down more information

Spotkanie z przedsiębiorcami w Opolu już za nami

W połowie kwietnia nasi eksperci spotkali się w Opolu z przedsiębiorcami zainteresowanymi tematyką Odpowiedzialności osobistej członków zarządu za naruszenie przepisów dotyczących cen transferowych.
 
Podczas spotkanie biznesowego, wraz z naszymi Partnerami: Polsko-Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową, Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki, Fundacją Rozwoju Śląska oraz Konsulatem Republiki Federalnej Niemiec w Opolu, rozmawialiśmy o praktycznych zagadnieniach dotyczących ostatnich zmian w przepisach oraz ich wpływu na zakres odpowiedzialności osobistej zarządów.
 
Oprócz wspomnianych zmian w przepisach, eksperci O&W zajmujący się na co dzień problematyką cen transferowych, analiz finansowych oraz prawa karnego skarbowego: Tomasz Gałka, Salwador Milczanowski oraz Marcin Chruszczyński z O&W Analitycs, omówili nowe zasady składania oświadczeń o sporządzeniu dokumentacji TP, a także możliwe sankcje z zakresu regulacji cen transferowych – o odpowiedzialności karnej i karno skarbowej. Podczas spotkania przedstawili również zasady przypisania sprawstwa za przestępstwa związane z regulacjami oraz zarządzanie ryzykiem odpowiedzialności osobistej.
 
Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a liczne pytania od uczestników świadczą o tym, że jest to dla przedsiębiorców temat niezwykle istotny i budzący sporo wątpliwości.