Dyscyplinowanie i kontrola pracowników zdalnych – praktyczne aspekty

Jak wygląda praca zdalna w ponad miesiąc od obowiązywania nowych przepisów? Większość pracodawców wprowadziło odpowiednie rozwiązania lub jest w trakcie ich finalizowania – nadal jednak pojawia się wiele wątpliwości i pytań co do praktycznych aspektów wykonywania pracy zdalnej, szczególnie w zakresie dyscyplinowania i kontroli pracowników.

Aby uporządkować wiedzę oraz pomóc w znalezieniu optymalnych rozwiązań, zapraszamy na bezpłatne webinarium 1 czerwca 2023 r. w godz. 10.00 – 12.00. W ostatnie pół godziny odpowiemy na Państwa pytania – zachęcamy do zadawania ich w formularzu rejestracyjnym.

 

>> REJESTRACJA <<

 

Podczas spotkania skupimy się na poniższych aspektach:

  1. Kontrola pracownika w miejscu świadczenia pracy zdalnej – jakie obszary można kontrolować? Jakie uprawnienia ma pracodawca? Jakie kwestie uwzględnić w regulaminach pracy zdalnej?
  2. Zasady dyscyplinowania pracowników zdalnych – czy wobec pracowników wykonujących pracę zdalną pracodawca ma te same uprawnienia wynikające z Kodeksu pracy, jak wobec innych pracowników? Jak w praktyce może korzystać ze swoich uprawnień?
  3. Incydentalne vs. definitywne odwołanie pracownika z pracy zdalnej – czy można pracownikowi zdalnemu wydać polecenie stawienia się w biurze lub w innym wskazanym miejscu? Czy można żądać od pracownika trwałego powrotu do pracy stacjonarnej? Czy można odwołać pracownika z pracy zdalnej ze skutkiem natychmiastowym? Jakie terminy obowiązują?
  4. Pytania i odpowiedzi – odpowiemy na pytania zadane przy rejestracji i na żywo.

 

Prelegentki:

Lucyna Brayshaw
Partner
Radca prawny
lucyna.brayshaw@olesinski.com

Natalia Mosur
Senior Manager
Adwokat
natalia.mosur@olesinski.com

Ludmiła Łuczak
Senior Manager
Radca prawny
ludmila.luczak@olesinski.com