...

icon arrow down more information
icon arrow down more information

Wygrana w słusznej sprawie

...

icon arrow down more information
icon arrow down more information
hero-photo

Miło nam poinformować, że Kancelaria osiąga sukcesy również w sprawach tych, którzy sami nie mogliby stanąć przed sądem, a których dobro przez wielu jest bagatelizowane – zwierząt.
10 sierpnia, Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej wydał wyrok skazujący na bezwzględną karę 6 miesięcy pozbawienia wolności za uśmiercenie ze szczególnym okrucieństwem psa.
Sprawa dotyczyła zabicia psa poprzez pobicie i powieszenie. Mimo, że uczestnicy wydarzenia zasłaniali się niepamięcią spowodowaną wypiciem znacznej ilości alkoholu i składali sprzeczne wyjaśnienia, oskarżonemu udało się udowodnić sprawstwo i winę.
Jest to pierwszy w historii działania Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt Ekostraż wyrok skazujący na bezwzględną karę pozbawienia wolności i jeden z nielicznych w kraju, gdzie w tego rodzaju sprawach zapada najsurowsza kara.
Można nie zgadzać się z jej wymiarem, jednak skazanie na karę bez zawieszenia, tak rzadko orzekane, gdy dotyczy dobra zwierząt, pokazuje zmianę w świadomości społeczeństwa, w tym wymiaru sprawiedliwości, o które nieustannie walczy Ekostraż.
Ekostraż przy wsparciu doradców naszej Kancelarii od wielu lat występuje przed sądami w celu uzyskania sprawiedliwości dla zwierząt, a ten pierwszy skazujący na bezwzględną karę pozbawienia wolności wyrok daje nadzieję na zmiany na lepsze.
Orzeczenie nie jest jeszcze prawomocne, ale tym razem to nie my zmuszeni jesteśmy do apelowania.