...

icon arrow down more information
icon arrow down more information

Stworzyliśmy NIPnow!

Jest nam bardzo miło przedstawić NIPnow, czyli innowacyjne narzędzie informatyczne stworzone przez doradców O&W, specjalizujących się w zakresie VAT oraz JPK. NIPnow pozwala na masową weryfikację numerów identyfikacji podatkowej zarówno krajowych, jak i unijnych podatników.
 
Weryfikacja NIP aby uniknąć sankcji
 
Pliki JPK_VAT przekazywane przez podatników są na bieżąco weryfikowane przez organy podatkowe. Aby uniknąć potencjalnych negatywnych konsekwencji i konieczności przeprowadzenia korekt rozliczeń, podatnicy powinni systematycznie weryfikować swoich kontrahentów, a zwłaszcza potwierdzać status ich rejestracji na potrzeby VAT. NIPnow powstał w odpowiedzi na trudności przedsiębiorców w kontroli masowych ilości danych.
 
Dla kogo NIPnow?
 
Podatnicy, którzy chcą sprawdzić, czy ich kontrahenci są czynnymi podatnikami VAT, mogą skorzystać z NIPnow. Narzędzie szybko i sprawnie przetwarza masowe ilości danych w oparciu o oficjalne rejestry Ministerstwa Finansów i Komisji Europejskiej. Na tej podstawie automatycznie weryfikuje, czy dany podatnik jest w nich ujawniony. Następnie, generuje raport wskazujący którzy kontrahenci znajdują się we właściwych bazach danych, a którzy nie. To pozwala precyzyjnie określić w stosunku do kogo powinny zostać podjęte dodatkowe działania w celu określenia statusu rejestracji na potrzeby VAT.
 
Więcej informacji
 
Jeżeli uważają Państwo, że NIPnow może być dobrym rozwiązaniem w Państwa firmie, zachęcamy do odwiedzenia strony, na której znajduje się więcej informacji na temat narzędzia, dostępnej tutaj. Ponadto, wszelkich informacji mogą udzielić specjaliści: Konrad Misiewicz oraz Marcin Żygłowicz.