...

icon arrow down more information
icon arrow down more information

SSE, B+R, PPK – śniadanie biznesowe w Opolu

...

icon arrow down more information
icon arrow down more information

„SSE, B+R, PPK – wiele liter, wiele zmian dla przedsiębiorców” to temat wczorajszego śniadania biznesowego, które mieliśmy przyjemność poprowadzić dla przedsiębiorców z woj. opolskiego. Spotkanie zorganizowaliśmy wspólnie z Polsko-Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową oraz Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki, a patronat nad nim objął Konsulat Republiki Federalnej Niemiec z Opolu oraz Fundacja Rozwoju Śląska. Niemal pięćdziesięciu przedstawicieli firm oraz podmiotów publicznych podczas trzech bloków tematycznych słuchało o zmianach, jakie czekają ich przedsiębiorstwa w najbliższym czasie.
 
Doradcy O&W opowiadali o nowych zasadach dotyczących Specjalnych Stref Ekonomicznych. Wyjaśniali m.in. jak zmieni się dotychczasowy obszar stref, co stanie się z obecnie obowiązującymi zezwoleniami, jak będzie wyglądała procedura udzielenia wsparcia.
 
Przedsiębiorcy dowiedzieli się o nowych, większych możliwościach związanych z ulgą badawczo-rozwojową. Specjaliści wyjaśniali kto może skorzystać z ulgi oraz jak przygotować się i skorzystać z pomocy. O ujęciu księgowym B+R opowiedział przedstawiciel Gałka Olesiński Business Support.
 
Ostatnim z poruszanych podczas spotkania zagadnień były Pracownicze Plany Kapitałowe. To kolejna reforma emerytalna, która dotknie zarówno pracodawców jak i pracowników.
 
Pytania, jakie padły po każdej części spotkania potwierdzają, że przedsiębiorcy zmagają się wieloma wątpliwościami dotyczącymi nowych przepisów. Specjaliści O&W odpowiedzieli na wszystkie wyjaśniając nurtujące kwestie.