...

icon arrow down more information
icon arrow down more information

Renoma – nowa wrocławska siedziba OW

hero-photo

Z nieskrywaną radością dzielimy się informacją, że nową siedzibą Olesiński & Wspólnicy we Wrocławiu będzie Renoma – jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków na mapie miasta. OW stanie się częścią wyjątkowego miejsca, sztandarowego dzieła europejskiego modernizmu, obok którego nie sposób przejść obojętnie. Zrewitalizowany obiekt po kompleksowej modernizacji łączy historię i współczesność stolicy Dolnego Śląska.

Jak mówi Anna Chrobot, partner w OW: Jestem wrocławianką i Renoma pojawia się we wspomnieniach z mojego dzieciństwa, jako szczególne miejsce. Co ciekawe, kojarzę ją zarówno z okresu, gdy w okolice rynku udawaliśmy się całą rodziną, ale też jako miejsce spotkań później – z moimi przyjaciółmi.

W trakcie wyboru lokalizacji dla naszej firmy przyglądaliśmy się wielu powierzchniom. Większość z nas zna uczucie, kiedy przy wyborze pierwszego mieszkania czy domu w pewnym momencie wiemy, że to jest właśnie “to” miejsce. To niesamowite, ale tak też było z Renomą – kiedy tylko pierwszy raz odwiedziliśmy docelową powierzchnię biurową, nie było już innej możliwości – serce zabiło nam mocniej – była to miłość od “pierwszego wejrzenia”. Nie mogę się doczekać tej przeprowadzki, jestem pewna, że będzie nam tam dobrze. Zostaliśmy też wspaniale przyjęci przez Zarządzających obiektem, mamy wrażenie, że znamy się wszyscy od dawna – jesteśmy przekonani, że będzie to dobre dla nas miejsce na wiele lat.

Dom Handlowy Renoma został otwarty 2 kwietnia 1930 roku – wtedy pod nazwą Wertheim. Od samego początku bryła zachwycała swoją modernistyczną architekturą. Uwagę zwracała elewacja, na której znalazły się oryginalne złocenia, a także niezwykłe rzeźby portretowe przedstawiające twarze ludzi pochodzących z różnych kontynentów. Był to symbol nie tylko międzynarodowości towarów, ale przede wszystkim otwartości na drugiego człowieka i poszanowania wyznawanych przez niego poglądów. Te wartości są ważne także dla nas, dlatego cieszy nas, że rzeźby te istnieją do dziś.

Po latach funkcjonowania Powszechnego Domu Towarowego (znanego także jako PeDeT), konieczna stała się rewitalizacja obiektu, spowodowana upływem czasu. Głównym celem prac przeprowadzonych na wielu płaszczyznach było przywrócenie dawnego blasku i charakteru tej architektonicznej perełki na mapie Wrocławia.

Więcej na temat historii Renomy TUTAJ.

W nowej przestrzeni będzie czekać na nas komfortowe biuro o powierzchni 2200 mkw dopasowane do potrzeb coraz większego zespołu. Nowoczesne rozwiązania pozwolą na pracę w duchu eko, który jest nam szczególnie bliski.

Dziękujemy właścicielowi i zarządcy budynku, Globalworth, za ciepłe przyjęcie.