Sukcesem zakończyliśmy sprawę dla jednego z naszych Klientów działającego w branży farmaceutycznej, który obecny jest w 70 krajach na 6 kontynentach. Spór dotyczył zakazania naruszeń praw własności intelektualnej.

Korzystny wyrok Sądu Apelacyjnego oznacza między innymi zakaz dystrybucji i reklamy linii produktów naruszającej prawa naszego Klienta.

Kiedy na polskim rynku pojawił się produkt o zbliżonej nazwie i znaku towarowym, Klient postanowił z naszą pomocą walczyć z działaniami konkurenta. Poprzeczka zawieszona była wysoko – produkt konkurenta był w dystrybucji na terenie całego kraju. Postępowanie przed Sądem Własności Intelektualnej było wymagającym, skomplikowanym dowodowo i wielowątkowym procesem – jednak zarówno przed wymienionym Sądem, jak i następnie przed Sądem Apelacyjnym, zespół O&W uzyskał rozstrzygnięcie zakazujące naruszeń.

Dzięki wytężonej pracy zespołu w składzie Andrzej Boboli i Małgorzata Paja, wspieranego przez Lucynę Brayshaw i Magdalenę Kordas, Sądy przychyliły się do naszego stanowiska.

Wyrok jest prawomocny.