Pomogliśmy uzyskać pomoc publiczną na inwestycję wartą ponad 400 mln zł

hero-photo

Doradcy z Grupy OW przeprowadzili proces uzyskania pomocy publicznej na nową inwestycję Minth Group, jednego z największych na świecie producentów części motoryzacyjnych. Eksperci wspierali spółkę na etapie zaplanowania i pozyskania wsparcia, między innymi w formie zwolnienia z podatku dochodowego. W projekt byli zaangażowani doradcy OW State Aid oraz O&W Analytics – Jacek Łuczyński, Dominik Jędrak, Justyna Kania i Malwina Minta. W piątek, 23 września, podpisano list intencyjny i wmurowano kamień węgielny pod budowę nowego zakładu.

Minth Group otworzy zakład produkcyjny warty ponad 400 mln złotych na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w Szprotawie (woj. lubuskie). W nowej fabryce będą produkowane obudowy do baterii litowo-jonowych montowanych w samochodach elektrycznych oraz elementy dekoracyjne – części karoserii i bagażnika. Głównym odbiorcą będzie Mercedes, a w przyszłości także Porsche, BMW i Audi.

Więcej o inwestycji na stronie Polskiej Agencji Inwestycji i Hadlu: https://www.paih.gov.pl/20220923/nowy_inwestor_odmieni_oblicze_szprotawy