...

icon arrow down more information
icon arrow down more information

O&W na kolejnej konferencji dotyczącej Market Abuse Regulation

hero-photo

Piątego maja obyła się kolejna z serii konferencji organizowanych przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych, w związku z wejściem w życie nowych obowiązków dla emitentów papierów wartościowych (Market Abuse Regulation – MAR).
Olesiński & Wspólnicy reprezentował adwokat Tomasz Wróblewski, który jako prelegent uczestniczył w module na temat zawartości i dokumentacji listy menedżerów i osób blisko związanych.
Konferencja prowadzona była w formie dyskusji panelowych, w których kolejno omawiane były różne aspekty tworzenia list pełniących obowiązki zarządcze i osób blisko z nimi związanych (jak zidentyfikować krąg osób objętych obowiązkiem, jak od strony praktycznej powinna wyglądać lista).
Spotkanie cieszyło się dużym powodzeniem wśród emitentów – na sali dyskusji przysłuchiwało się i czynnie w niej uczestniczyło blisko 100 osób, głównie przedstawicieli działów prawnych i działów relacji inwestorskich spółek notowanych na GPW. Dodatkowo, zainteresowane osoby mogły śledzić przebieg konferencji on-line w ramach transmisji na żywo oraz zadawać pytania.