...

icon arrow down more information
icon arrow down more information

O&W doradcą przy uzyskaniu decyzji o wsparciu nowej inwestycji dla Infobip Lab Sp. z o.o.

hero-photo

Z przyjemnością informujemy, że z sukcesem zakończyliśmy postępowanie przed Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną w sprawie uzyskania decyzji o wsparciu nowej inwestycji dla naszego Klienta Infobip Lab Sp. z o.o., wchodzącego w skład międzynarodowej grupy kapitałowej Infobip.

Uzyskana decyzja jest jedną z pierwszych tego typu wydanych przez KSSE, a jej warunki rzadko spotykane przy inwestycjach w  Polskiej Strefie Inwestycji i Specjalnych Strefach Ekonomicznych. Co więcej inwestycja będzie realizowana w sektorze usług IT, który znacznie rzadziej korzysta z tej formy wsparcia niż sektor produkcji przemysłowej lub usług produkcyjnych.

Doradztwo O&W obejmowało opracowanie kształtu inwestycji pod kątem podatkowym – procesu korzystania ze zwolnienia z CIT (pomocy publicznej) oraz przygotowanie pełnej dokumentacji koniecznej do wydania decyzji.

Projektem kierował Andrzej Łobodziński, specjalizujący się we wprowadzaniu inwestorów zagranicznych na rynek polski, przy ścisłej współpracy z Jackiem Łuczyńskim i Pawłem Feciem – ekspertami z obszaru pomocy publicznej i ulg podatkowych.

Cieszymy się, że mogliśmy doradzać przy tak wymagającym projekcie!