...

icon arrow down more information
icon arrow down more information

O&W doradcą przy innowacyjnym projekcie „Heart Sense”

...

icon arrow down more information
icon arrow down more information

Miło nam poinformować, że O&W było doradcą inwestycji w start-up „Heart Sense”, którego pomysłodawcą jest dr Grzegorz Suwalski. Jego celem jest stworzenie innowacyjnego w skali światowej urządzenia służącego do rejestracji sygnału elektrokardiograficznego (EKG) bezpośrednio z powierzchni bijącego serca podczas operacji wszczepienia „bajpasów” (pomostowanie tętnic wieńcowych).
 
Pomoc prawna przy projekcie polegała na doradztwie w procesie przygotowania, a przede wszystkim wynegocjowania postanowień umowy inwestycyjnej, a także sporządzenia wszelkiej dokumentacji związanej z planowaną transakcją. Doradcy O&W zajęli się m.in. przygotowaniem kluczowych umów dotyczących przeniesienia praw autorskich, zmianą umowy spółki, umowy wspólników oraz umowy sprzedaży udziałów. Przy transakcji z ramienia O&W doradzały m.in. Iga Wojtczak-Opala oraz Patrycja Wakuluk.
 
W projekt zdecydował się zainwestować YouNick Mint – polski fundusz VC z siedzibą w Poznaniu.
 
Doktor Grzegorz Suwalski nawiązał współpracę z BTM Innovations w 2017 roku. To właśnie dzięki tej współpracy udało się sporządzić zarówno biznesplan, jak i strategię komercjalizacji projektu „Heart Sense”. Dr Grzegorz Suwalski jest kardiochirurgiem, założycielem Quantum Innovations opracowującym kilka urządzeń kardiochirurgicznych, na swoim koncie posiada już wiele wystąpień związanych z realizacją projektu „Heart Sense”. Celem przedsięwzięcia jest stworzenie urządzenia potrzebnego do codziennej pracy zespołów przeprowadzających operacje serca, które zmniejszy ilość powikłań pooperacyjnych i jednocześnie będzie proste w zastosowaniu.
 
Niezmiernie cieszę się, że wspólnymi wytrwałymi staraniami zdołaliśmy urzeczywistnić pomysł, którego koncepcje zrodziły się już kilka lat temu. Szczerze wierzę, że właśnie urządzenie „Heart Sense” zrewolucjonizuje codzienną pracę kardiochirurgia. Jestem niezmiernie zadowolony ze współpracy BTM Innovations, YouNick Mint, a także Olesiński & Wspólnicy. To była duża operacja prawna, organizacyjna i biznesowa, gdyż Heart Sense jest dopiero pierwszym projektem, który nasz Zespół planuje wprowadzić na rynek, a kolejne 3 są w fazie koncepcyjnej” – stwierdził dr Grzegorz Suwalski.
 
Prezes Funduszu BTM – Paweł Nowicki, jak sam stwierdził, jest dumny z realizacji inwestycji w nowatorski projekt. „Dzięki wsparciu ze strony Olesiński & Wspólnicy udało nam się sprawnie podpisać szereg dokumentów transakcyjnych, dzięki czemu projekt wkroczył w kolejną fazę rozwoju.”
 
Jesteśmy dumni z możliwości doradzania przy tak nowatorskim projekcie.
 
Od kwietnia 2019 r. to już 6 transakcja VC, przy której mieliśmy okazję doradzać (wcześniej reprezentowaliśmy inwestorów m.in. przy znanych inwestycjach jak DocPlanner Holdings B.V., Symmetrical.ai Limited czy Booksy Group Corp).