...

icon arrow down more information
icon arrow down more information

Nasze działania w walce o lepszy los zwierząt

...

icon arrow down more information
icon arrow down more information
hero-photo

Dziś Międzynarodowy Dzień Bezdomnych Zwierząt, w którym chcemy Was zainspirować do pomocy potrzebującym zwierzakom, pokazując, jak sami to robimy. Walczymy o lepszy los czworonogów nie tylko wchodząc na drogę prawną ze sprawcami ich krzywd, ale także dając im dom i miłość, których wcześniej nie miały.

Jesteśmy pełnomocnikami organizacji pro-zwierzęcych, które w postępowaniach karnych oraz administracyjnych wykonują prawa strony. Mówimy za tych, którzy sami nie są w stanie opowiedzieć o swoich krzywdach. Walczymy, aby sprawy z tej kategorii nie były traktowane jako te mniej istotne – co niestety w Polsce jest powszechne.

Ale nie działamy tylko zza biurka czy z sali sądowej – członkowie naszej Załogi są wolontariuszami, domami tymczasowymi i właścicielami adopciaków. Edukują na temat praw zwierząt, uczestniczą w debatach publicznych i inicjatywach legislacyjnych. Biorą udział w interwencjach – często sami je inicjując – bezpośrednio kontaktując się z organami odpowiedzialnymi za ochronę zwierząt w naszym kraju.

Dziękujemy wszystkim członkom Załogi, którzy w jakikolwiek sposób angażują się w pomoc. Jesteście wielcy!

Poniżej kilka przykładów spraw i działań, jakie podejmujemy walcząc o lepszy los zwierząt: