...

icon arrow down more information
icon arrow down more information

Michał Bogacz i Filip Mroczkowski nowymi Partnerami w Olesiński & Wspólnicy

hero-photo

Jest nam bardzo miło poinformować, że 1 lipca, po ponad 10 latach współpracy z O&W, do grona partnerów kancelarii dołączyli r.pr. Michał Bogacz i r.pr. Filip Mroczkowski. Awans to wyraz uznania dla ich doświadczenia, kompetencji, zbudowanych relacji, jak również zaangażowania w rozwój firmy.

Partner zarządzający O&W, Rafał Olesiński: Funkcja partnera w dużej firmie doradczej jest dla wielu mitycznym ukoronowaniem kariery. Żeby ten poziom osiągnąć i się nim stać, trzeba posiąść „to coś”. Coś, co sprawia, że Klienci dostrzegają, obok najwyższej jakości wiedzy, coś więcej – rozumienie konkretnego biznesu, kontekstu, nić porozumienia, doświadczenie, zaufanie i odpowiedzialność. To także charyzma i przywództwo. Promocja dwóch nowych Partnerów (przez duże „P”), naszych wychowanków, to prawdziwa radość i wzmocnienie całej organizacji, wartość dla Klientów, w tym dla spraw, w które angażujemy się będąc odpowiedzialni społecznie.

Michał Bogacz specjalizuje się w zakresie szeroko rozumianego prawa gospodarczego i prawa rynków kapitałowych. Doradza spółkom giełdowym oraz dużym przedsiębiorcom z kapitałem polskim i zagranicznym. Jego praktyka obejmuje m.in. doradztwo w obszarze regulacyjnym, projekty IPO/ SPO oraz M&A, restrukturyzacje w grupach kapitałowych oraz doradztwo w obszarze prawa handlowego i korporacyjnego. Reprezentuje spółki oraz ich zarządy w negocjacjach, sporach, transakcjach, codziennym biznesie i projektach specjalnych. Dołączenie do grona partnerów tej tętniącej życiem organizacji jest dla mnie wielkim wyróżnieniem. Cieszę się, że w nowej roli będę mógł jeszcze mocniej zaangażować się w rozwój firmy, współpracując z zespołem kompetentnych, doświadczonych i zaangażowanych prawników, z którymi każdego dnia podejmujemy nowe wyzwania i bez których nie byłbym tu, gdzie jestem, mówi Michał.

Filip Mroczkowski, LL.M. odpowiada za rozwój współpracy międzynarodowej w O&W, jego wielokulturowe doświadczenie pozwala mu prowadzić eksperckie zespoły: German desk, Asia desk oraz Spanish desk. Jako doradca strategiczny reprezentuje firmy z Europy i Azji w ich rozwoju lokalnym i globalnym, bierze udział w planowaniu inwestycyjnym oraz wspiera prowadzenie biznesu w obszarze szeroko rozumianego prawa gospodarczego. Posiada ekspercką wiedzę i doświadczenie w zakresie strukturyzacji finansowań dłużnych (project finance) oraz międzynarodowych transakcji fuzji i przejęć (M&A). Jak komentuje Filip: Żyjemy w wymagających czasach. Zawiłości prawne, technologiczne, kulturowe, nieprzewidywalność rynku w skali globalnej wymagają od nas ciągłego rozwoju i elastyczności. Wymagają także sprawności i motywacji do działania, czego u ludzi, z którymi od lat współpracuję w tej organizacji, nie brakuje. Cieszę się, że mogę być częścią tego zespołu i współtworzyć organizację w nowej roli.

Gratulujemy nowym Partnerom i życzymy powodzenia w realizacji nowych wyzwań!