...

icon arrow down more information
icon arrow down more information

Konferencja Social Media Recruitment for Higher Education

...

icon arrow down more information
icon arrow down more information

20. listopada w Poznaniu odbyła się Konferencja Social Media Recruitment for Higher Education – pierwsza z serii wydarzeń zaplanowanych i dedykowanych pracownikom szkół wyższych (specjalistów z działów promocji i rekrutacji, współpracy międzynarodowej etc.) w celu poszerzania wiedzy z zakresu nowych mediów. W trakcie konferencji zostały przedstawione nowe formy współpracy online, narzędzia monitoringu Internetu i technologiczne rozwiązania poprawiające efektywność działań uczelni w sieci.
W konferencji swój udział miała także Kancelaria Olesiński & Wspólnicy, a to za sprawą prelekcji wygłoszonej przez Mateusza Borkiewicza – członka zespołu eksperckiego TMT.
W ramach prezentacji prawnych aspektów działań w sytuacjach kryzysowych, Mateusz Borkiewicz poprowadził prelekcję pt. „Od teorii do praktyki – narzędzia prawne do walki z mową nienawiści w Internecie”, wskazując kiedy i jakie kroki powinna podejmować uczelnia w przypadku „hejtu” w sieci.
Wykład cieszył się tak dużym uznaniem, że Mateusz właśnie otrzymał zaproszenie na kolejną edycję jako prelegent, zatem w przyszłym roku także uświetni konferencję swoim wystąpieniem.