...

icon arrow down more information
icon arrow down more information

Eksperci O&W oraz Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych na konferencji w naszym wrocławskim biurze

6 grudnia w naszym wrocławskim biurze odbyła się konferencja zorganizowana wspólnie ze Stowarzyszeniem Emitentów Giełdowych. Cieszymy się, że jako partner merytoryczny SEGu mogliśmy wspólnie z jego ekspertami podsumować obowiązujące od 3 lipca rozporządzenie MAR, nakładające na spółki giełdowe nowe standardy raportowania. W spotkaniu wzięło udział prawie 40 przedstawicieli emitentów z całej Polski, którzy zmagają się z nowymi przepisami.
 
„5 miesięcy obowiązywania MAR – ryzyka, rozwiązania i co dalej?” to temat przewodni paneli dyskusyjnych podczas których eksperci O&W oraz SEGu wymieniali się wiedzą oraz doświadczeniem związanym z praktyką stosowania nowo obowiązujących przepisów.
 
Konferencję podsumowuje Michał Bogacz, radca prawny zajmujący się w O&W prawem rynków kapitałowych: „Cieszymy się, że konferencja spotkała się z tak dużym zainteresowaniem, co ciekawe nie tylko dolnośląskich emitentów, ponieważ mieliśmy gości z całej Polski. To pokazuje, że wszystkim emitentom rozporządzenie MAR mniej lub bardziej spędza sen z powiek. Dobra wiadomość jest taka,  że można racjonalnie podejść do stosowania nowych przepisów. Taki komunikat poprzez odpowiedzi na konkretne pytania staraliśmy się i staramy przekazać emitentom w naszej praktyce. Dziękujemy Mirosławowi Kachniewskiemu i Piotrowi Biernackiemu ze Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych, z którym od ponad roku współpracujemy jako partner merytoryczny, za współorganizację i udział w konferencji.”
 
Swobodna dyskusja spotkała się z dobrym odbiorem wśród słuchaczy. W trakcie kolejnych wystąpień, prelegenci rozwiewali wątpliwości i odpowiadali na pytania zadawane przez emitentów, związane z praktyką stosowania nowych przepisów.
 
Poniżej znajduje się lista prelegentów konferencji:
 
Mirosław Kachniewski, Prezes Zarządu, SEG
Piotr Biernacki, Wiceprezes Zarządu, SEG
Magdalena Tyrakowska, adwokat, partner O&W
Michał Bogacz, radca prawny, manager O&W
Tomasz Wróblewski, adwokat, starszy konsultant, O&W
Cyryl Szudra, prawnik, konsultant O&W