Grupa Cavatina to lider na polskim rynku nieruchomości komercyjnych. W ostatnich miesiącach wspieraliśmy spółkę przy zakupie terenu należącego do Poczty Polskiej, w prestiżowej lokalizacji w centrum Warszawy. Transakcja za prawie 150 mln zł była jedną z bardziej znaczących sprzedaży na warszawskim rynku nieruchomościowym w ubiegłym roku!

Na hektarowej działce przy ul. Chmielnej 75 – na której miała pierwotnie stanąć siedziba Poczty Polskiej – ma powstać imponująca inwestycja typu mixed-use. Projekt zakłada połączenie strefy mieszkalnej z punktami usługowymi i handlowymi oraz przestrzeniami kulturotwórczymi i rekreacyjnymi. Dodatkowym walorem jest to, że kompleks ma być przyjazny dla środowiska i otwarty dla całego miasta. Będzie to już druga inwestycja grupy w tej okolicy.

Przy transakcji Grupę Cavatina wspierali Maciej Król, Piotr Olearczyk i Jerzy Róg – nasi eksperci od prawa nieruchomości i procesu budowlanego.

Wizualizacja planowanej inwestycji poniżej, a więcej o transakcji w mediach branżowych:

https://eurobuildcee.com/news/57025-cavatina-finalizuje-zakupy-na-chmielnej

https://www.propertynews.pl/tereny-inwestycyjne/blisko-150-mln-zl-za-hektarowa-dzialke-cavatina-zbuduje-kolejny-wiezowiec-w-warszawie,141258.html

https://warszawa.naszemiasto.pl/w-centrum-warszawy-wyrosnie-nowy-wiezowiec-podpisano-umowe/ar/c3-9505841