...

icon arrow down more information
icon arrow down more information

Wiele nowego w pomocy publicznej

hero-photo

#horizoneurope – nowy unijny program badań i innowacji będzie miał budżet w wysokości ok. 95,5 mld euro na lata 2021-2027. To wzrost o 30% w stosunku do obecnego programu w zakresie badań naukowych i innowacji „Horyzont 2020”. Więcej informacji tutaj.

#IPCEI – 18.12 opublikowano zaproszenie do składania założeń polskich projektów IPCEI wpisujących się w łańcuch wartości w dziedzinie mikroelektroniki. Jak twierdzą nasi eksperci, Justyna Korycka i Jacek Łuczyński, warto się tym zainteresować. W ubiegłym roku Komisja Europejska zaakceptowała 3,2 mld euro wsparcia dla przedsiębiorców z 7 państw członkowskich (w tym Polski) w zakresie badań naukowych i innowacji dotyczącemu łańcucha wartości baterii.

To również gorący okres dla naszego teamu pomocy publicznej – wzięliśmy udział w konsultacjach propozycji OECD dotyczących Pillar Two. Justyna Korycka oraz Jacek Łuczyński wskazywali, że przedsiębiorcy działający w Polskiej Strefie Inwestycji to przedsiębiorcy faktycznie prowadzący działalność gospodarczą (tzw. substance carve-out). Tym samym powinni oni być wyłączeni spod globalnego minimalnego podatku dochodowego. Wszystkie stanowiska dostępne są tutaj.