...

icon arrow down more information
icon arrow down more information

Staż studentek prawa z Ukrainy

...

icon arrow down more information
icon arrow down more information
hero-photo

Po studentach ze Stanów Zjednoczonych tym razem na staż dołączyły do nas koleżanki z Ukrainy, które pod okiem Wojciech Jarosiński zgłębiają tajniki polskiego systemu prawnego. Wiktoria Liptuha i Daria Rosokhata pracują w naszym warszawskim biurze – zdobywają doświadczenie i poznają specyfikę pracy w dużej firmie doradczej. Niebawem podzielą się z nami wiedzą z zakresu prawa ukraińskiego podczas wewnętrznego szkolenia.

Wiktoria studiuje prawo na Zachodnioukraińskim Uniwersytecie Narodowym w Tarnopolu.

Interesuje ją proces sądowy i wszystko, co z nim związane. Miała okazję poznawać ten obszar podczas praktyk na Ukrainie, a teraz w Polsce. W kręgu jej zawodowych zainteresowań jest także prawo cywilne, zwłaszcza spadkowe.

Daria jest na 3 roku studiów doktoranckich z prawa ochrony środowiska na Lwowskim Uniwersytecie Narodowym im. I.Franki. Pracuje jako prawnik-analityk w Centrum Analitycznym we Lwowie, gdzie zajmuje się sprawami dyskryminacji, zbrodni wojennej na terytorium Ukrainy i współpracy z Międzynarodowym Trybunałem Karnym w kontekście ataku na ludność cywilną.

Cieszymy się, że mamy okazję gościć Wiktorię i Darię. Mamy nadzieję, że czas w OW będzie dla nich cennym doświadczeniem zawodowym.