hero-photo

Choć wyróżnienia w rankingach nie są celem naszej działalności, to cieszy nas każde uznanie dla pracy doradców O&W, odzwierciedlone w ogólnopolskich i międzynarodowych zestawieniach najlepszych kancelarii.

Z nieskrywaną radością dzielimy się z Państwem wynikami 15. Rankingu firm doradztwa podatkowego dziennika Rzeczpospolita, w którym zostaliśmy wyróżnieni w kategoriach:

Przełomowe orzeczenia sądów administracyjnych, nagrodzone przez kapitułę Rankingu:

Znaleźliśmy się w wąskim gronie 4 wyróżnionych w tej kategorii firm. Kapituła doceniła orzeczenie uzyskane przez nas (sygn. II FSK 3052/19), w którym sąd zakwestionował podwójne opodatkowanie współczesnego modelu wynagradzania menedżerów i specjalistów. Sprawa dotyczyła akcji nabytych częściowo nieodpłatnie. Sąd uznał, że przychód podlegający opodatkowaniu powstaje przy ich zbyciu. Za prowadzenie projektu odpowiedzialne były Partner O&W, Magdalena Tyrakowska-Szymczak, Manager Małgorzata Łamek-Bogacz oraz Senior associate Paulina Miałkowska.

Wyrok faktycznie jest precedensowy, mówi adw. Magdalena Tyrakowska-Szymczak. Podejmując się tej sprawy miałam pewność, że nie powinno się opodatkowywać nabycia akcji dwukrotnie. Między jednak zdaniem doradcy a treścią przepisów była dziura. Dziura wynikająca z restrykcyjnego podejścia organów podatkowych do wykładni art. 24 ust. 11 i kolejne ustawy o PIT. Cieszę się, że dobrą argumentacją i walką do końca, nie unikając odwołania do Konstytucji i zakazu podwójnego opodatkowania tego samego źródła przychodu, udało się zbudować most i odroczyć moment podatkowy do czasu zbycia akcji. Tym bardziej cieszy, że z tysięcy wyroków jakie przecież zapadają w kwestiach podatkowych, ten aż tak się wyróżnia.

Najlepsza dziesiątka stron internetowych – wyróżnienie dla portalu videogameslaw.pl, dedykowanego branży gier wideo

Największe firmy w Polsce wg liczby doradców podatkowych – 32. miejsce

Największe firmy doradztwa podatkowego – ranking wg regionów – 3. miejsce

Dziękujemy za zaufanie wszystkim naszym Klientom, dzięki którym możemy otrzymywać wyróżnienia w rankingach. Cieszymy się, że wspólnie z nimi możemy rozwijać zarówno ich biznesy, jak i jakość naszego doradztwa.

Równolegle dziękujemy i gratulujemy wszystkim doradcom O&W, bez których sukcesy w rankingach nie byłyby możliwe.