O&W w top 50% firm ocenianych przez EcoVadis

...

icon arrow down more information
icon arrow down more information

Zrównoważony rozwój i odpowiedzialne działanie biznesu nie jest możliwe bez ciągłego monitorowania aktywności organizacji w obszarze CSR oraz jej oceny na tle innych, podobnych firm. Dlatego wzięliśmy udział w międzynarodowym audycie EcoVadis, który ocenia praktyki firm w zakresie ich społecznej odpowiedzialności.

 

Organizacjom przyznawanych jest od 0 do 100 punktów w ramach czterech kategorii: środowisko naturalne, działania społeczne, etyka oraz łańcuch dostaw. W rankingu wykorzystywana jest kompleksowa metodologia, która opiera się o międzynarodowe standardy, takie jak Global Reporting Index (GRI), ISO 26000 oraz założenia Global Compact.

 

Miło nam przekazać, że w rankingu otrzymaliśmy 53 punkty i wyróżnienie dla top 50% wszystkich ocenianych przedsiębiorstw (ok. 75 tysięcy). Bardzo dobrze wypadamy również na tle innych firm prawniczych, gdzie średni wynik to około 40 (537 firm).

 

Cieszy nas tak dobry rezultat audytu, ale jednocześnie mamy świadomość, że zrównoważony rozwój to obszar do nieustannego doskonalenia i optymalizacji. Jesteśmy na to gotowi i każdego dnia dokładamy starań, aby w kolejnych latach ocena naszej organizacji w obszarze CSR była jeszcze lepsza. A ze szczegółami analizy O&W w EcoVadis można zapoznać się tu.