OW partnerem konferencji „Dolny Śląsk – Polska – Azja. Wczoraj – Dziś – Jutro”

Kwestia współpracy polsko-azjatyckiej chyba nigdy nie była tak ważna, jak obecnie. Dlatego cieszymy się, że mogliśmy być partnerem międzynarodowej konferencji „Dolny Śląsk – Polska – Azja. Wczoraj – Dziś – Jutro”, która miała miejsce 30.06.-1.07.2021 r. we Wrocławiu, a jej tematyka skupiała się właśnie na  przyszłości i rozwoju w relacjach z tymi regionami.

Spotkanie było okazją do dyskusji oraz wymiany doświadczeń i pomysłów w interdyscyplinarnym gronie przedstawicieli środowiska naukowego oraz biznesowego z Wrocławia, Opola i okolic wraz z władzami samorządowymi, ambasadorami krajów azjatyckich w Polsce oraz polskich w Azji. Wśród gości pojawili się m.in. przedstawiciele ambasad Królestwa Arabii Saudyjskiej oraz J.E. Pan Nguyen Hung, Ambasador Socjalistycznej Republiki Wietnamu, J.E. Pani Nargiz Gurbanova, Ambasador Republiki Azerbejdżanu, J.E. Pan Bachrom Babajew, Ambasador Republiki Uzbekistanu, S.K. Ray, I sekretarz ambasady Republiki Indii.

Do udziału w dyskusji został również zaproszony Filip Mroczkowski, partner odpowiedzialny za rozwój Asia Desk OW, który zabrał głos w temacie potencjału, potrzeb i głównych barier inwestycji azjatyckich w Polsce.

Konferencja była również okazją do inauguracji Centrum Studiów Azjatyckich – think-tanka powstałego we współpracy środowisk akademickich z regionu, Izby Gospodarczej Europy Środkowej oraz przedsiębiorców związanych biznesowo z krajami azjatyckimi. CSA zaangażowane będzie w badania oraz wymianę wiedzy naukowej i eksperckiej w tematach związanych z Azją.

To niezwykle potrzebna inicjatywa, dlatego cieszymy się, że jako Olesiński & Wspólnicy jesteśmy jej partnerem i możemy dołożyć swój wkład w rozwój współpracy między Dolnym Śląskiem a Azją.

Będziemy Państwa informować o kolejnych inicjatywach, a fotorelacja z konferencji dostępna jest poniżej.