Fit for 55 – energetyczna rewolucja dotknie nas wszystkich

Opublikowany w ostatnim czasie przez Komisję Europejską pakiet regulacji nazywany zbiorczo „Fit for 55” („Gotowi na 55”) wyznacza ważny klimatycznie cel – obniżenia emisji gazów cieplarnianych o co najmniej 55% netto do 2030 r.  „Zaangażowani” w osiągnięcie tego celu zostaną praktycznie wszyscy – od przedsiębiorców (na różnych szczeblach dostaw, produkcji), po konsumentów.

Jakich zmian możemy się spodziewać i w jakich obszarach (sektorach) gospodarki? Którzy przedsiębiorcy powinni być szczególnie uważni śledząc losy projektowanych regulacji? W jakim okresie zmiany mają wejść w życie?

Takich i innych pytań jest wiele, a skala proponowanych zmian ogromna. Z tego względu w O&W postanowiliśmy odrębnie zaadresować główne elementy pakietu „Fit for 55” i poświęcić im artykuły na naszym blogu cowprawiepiszczy.com. Pierwszy artykuł już wystartował: Zmiany w unijnym w systemie handlu uprawnieniami emisji do gazów cieplarnianych (EU ETS) (których skutki mogą dotknąć nie tylko przedsiębiorców objętych tym systemem).

Serdecznie zapraszamy do lektury, a w razie pytań – także do kontaktu!

Jacek Karp
Senior Associate | Radca prawny
jacek.karp@olesinski.com

Jacek Karp

Counsel
Radca prawny | OW Legal

jacek.karp@olesinski.com