...

icon arrow down more information
icon arrow down more information

Dr Angelina Stokłosa dołączyła do zespołu Olesiński & Wspólnicy

...

icon arrow down more information
icon arrow down more information


Specjalista w zakresie prawa gier wideo i rynku kapitałowego, adw. dr Angelina Stokłosa dołączyła z początkiem roku do Olesiński & Wspólnicy, gdzie swoim bogatym doświadczeniem wesprze warszawski zespół, obejmując stanowisko Counsela.
 
Serdecznie witamy Angelinę w warszawskim zespole O&W. Dołączenie Angeliny wzmocni kierowany przez Michała Bogacza zespół rynków kapitałowych, ale także, z czego bardzo się cieszę, rozszerzy nasz zakres usług dla branży gier wideo –  mówi partner Justyna Korycka, która kieruje biurem w Warszawie.
 
 
 
Angelina specjalizuje się w prawie cywilnym, zwłaszcza w prawie umów, w prawie spółek i w prawie rynku kapitałowego. Od początku pracy zawodowej związana była ze znanymi warszawskimi kancelariami butikowymi, doradzając spółkom publicznym i niepublicznym.
 
Przez cztery i pół roku kierowała praktyką prawną w jednej z największych w Polsce spółek z branży gier wideo notowanej na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.
 
W dotychczasowym dorobku posiada publikacje naukowe i popularnonaukowe z zakresu prawa cywilnego, prawa gier wideo, prawa spółek i prawa rynku kapitałowego, w tym komentarz do rozporządzenia MAR oraz do ustawy o obligacjach (w druku).
 
Jest adwokatem, ukończyła Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim. Ponadto jest absolwentką Centrum Prawa Amerykańskiego prowadzonego przez Wydział Prawa i Administracji UW oraz Florida Levin College of Law.
 
W 2013 roku uzyskała stopień naukowy doktora nauk prawnych na podstawie rozprawy doktorskiej poświęconej pojęciu interesu spółki handlowej (przygotowanej i obronionej w Instytucie Prawa Cywilnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego).
 
W Olesiński & Wspólnicy będzie odpowiedzialna m.in. za rozwój praktyki w obszarze prawa rynku kapitałowego oraz prawa gier wideo.
 
Cieszę się, że dołączam do dużej polskiej firmy prawniczej, mającej silną i uznaną markę. Moją ambicją jest zwiększenie rozpoznawalności O&W w obszarach doradztwa dla branży gier wideo oraz z zakresu prawa rynku kapitałowego. Jestem przekonana, że wspólnie stworzymy nową jakość w tych obszarach, którą docenią nawet najbardziej wymagający klienci – mówi Angelina Stokłosa.