Senior Manager, Radca prawny, od 2010 roku związana z Olesiński & Wspólnicy. Kieruje kilkuosobowym zespołem w ramach German Desk, który specjalizuje się przede wszystkim w obszarze pomocy publicznej, ze szczególnym uwzględnieniem specjalnych stref ekonomicznych. Z powodzeniem prowadziła wiele postępowań sądowych w tym obszarze, w tym przed Naczelnym Sądem Administracyjnym.

 

Brała udział w wielu projektach pozyskania, zmiany czy wygaśnięcia zezwoleń strefowych oraz w postępowaniach z udziałem Komisji Europejskiej. Asystowała przy wielu kontrolach pomocy publicznej, zarówno ze strony Ministerstwa, PARP, stref ekonomicznych, NIK czy KE. Niestrudzenie, z drobiazgową dokładnością pomagała wielu przedsiębiorcom przy rozliczaniu projektów korzystających z dofinansowania UE.

 

Uczestniczyła w licznych strategicznych projektach związanych z wprowadzeniem inwestorów na rynek polski. Wśród współpracowników nazywana managerem od zadań specjalnych.

 

Jej druga zawodowa pasja koncentruje się wokół prawa pracy. Z sukcesem prowadziła liczne spory przed sądami pracy, reprezentowała przedsiębiorców w trakcie kontroli PIP i przeprowadzała wiele audytów dotyczących szeroko rozumianego prawa pracy (w tym ZUS).

 

Na co dzień zajmuje się bieżącą obsługą dużych firm produkcyjnych, głównie z branży motoryzacyjnej i chemicznej.

 

Realizuje się także jako prelegent i prowadzący szkolenia i warsztaty w ww. tematyce.

 

Z wyróżnieniem ukończyła studia na Uniwersytecie Wrocławskim. W trakcie studiów praktykę zawodową zdobyła w sądach i kancelariach, także w Niemczech.

 

Doradza również w języku niemieckim.

 

W międzynarodowym rankingu The Legal 500  została wyróżniona tytułem Recommended lawyer w dziedzinie Public law.

 

Moje publikacje