Ochrona własności intelektualnej w dobie AI – ryzyka naruszeń i sposoby ich minimalizacji
Szkolenie poświęcone jest prawnym aspektom ochrony własności intelektualnej w dobie sztucznej inteligencji, ze szczególnym uwzględnieniem generatywnej AI. Podążając śladem konkretnych biznesowych zastosowań AI, wyjaśniamy zagrożenia prawne związane z niezapewnieniem zgodności z obowiązującymi regulacjami. Szczególną uwagę skierujemy ku ryzyku nieuzyskania ochrony praw własności intelektualnej do generacji AI, w tym generacji kodu programistycznego czy materiałów marketingowych.
stacjonarnie / online
2 h
j. polski, j. angielski
W czasie szkolenia:
Uczestnicy dowiedzą się również, jak ważna jest ochrona już posiadanego przez organizację IP – przed wykorzystaniem go przez dostawców narzędzi generatywnej sztucznej inteligencji. Oczywiście opowiemy również o konkretnych metodach zabezpieczania go. W tym zakresie omówimy nie tylko obowiązujące przepisy, ale również aktualny stan spraw sądowych o naruszenie praw autorskich przez dostawców AI (takich jak OpenAI, Microsoft czy Meta).
W czasie szkolenia omówimy też najlepsze strategie minimalizacji ryzyka naruszeń własności intelektualnej w kontekście AI. Wskażemy również, jaką zmianę w tym zakresie przyniesie planowana regulacja unijnego Aktu w sprawie sztucznej inteligencji.
Przewidujemy sesję Q&A.
Istnieje możliwość otrzymania certyfikatów uczestnictwa.
Do kogo skierowane jest szkolenie?
Do wszystkich podmiotów podejmujących projekty AI, które chcą zabezpieczyć sferę własności intelektualnej.