Webinarium: Zwalnianie i dyscyplinowanie w dobie COVID-19 – jak działać?

hero-photo

Trwająca pandemia wpływa na prawie wszystkie obszary działania HR, dlatego kontynuujemy nasz cykl webinariów i zapraszamy na kolejne praktyczne spotkanie online (bezpłatne), tym razem w temacie rozwiązywania umów z pracownikami w okresie pandemii COVID-19.

Redukcja miejsc pracy z powodów ekonomicznych czy rozwiązywanie umów z przyczyn po stronie pracowników w tym szczególnym okresie może powodować wiele pytań i wątpliwości. Praktyczne problemy pojawiają się również w zakresie rozwiązywania umów o pracę na odległość oraz dopuszczalności dyscyplinowania pracowników za naruszenia reżimu epidemiologicznego.

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarium: „Zwalnianie i dyscyplinowanie w dobie COVID-19 – jak działać?”, które odbędzie się w formie on-line w środę, 25.11 o godz. 10:00 (potrwa ok. 1,5 h).

Webinarium będzie miało praktyczny charakter – nasi eksperci z prawa pracy omówią konkretne przypadki, z jakimi zetknęli się u pracodawców, w tym m.in.:

 1. Za co można zwolnić pracownika w okresie epidemii?
 2.  Zwolnienia ekonomiczne
  – procedura zwolnień grupowych – jak jej uniknąć?
  – zwolnienia indywidualne z przyczyn ekonomicznych
 3. Derekrutacja w dobie COVID-19 – różnice w procesie zwalniania pracowników
  – przebieg spotkania on-line
  – sposób doręczania dokumentów pracowniczych
  – zwolnienie pracownika mailem – czy jest możliwe?
  – wpływ kwarantanny / izolacji na możliwość i proces rozwiązywania umowy
 4. Dyscyplinowanie pracowników – kary porządkowe w dobie COVID-19

Rejestracja na webinarium możliwa jest TUTAJ >>

Zachęcamy również do zadawania pytań przy dokonywaniu rejestracji – postaramy się na nie odpowiedzieć w trakcie szkolenia.

Webinarium ma charakter otwarty więc jeśli inne znane Państwu osoby byłyby zainteresowane udziałem, prosimy o przesłanie zaproszenia.