Warsztaty dla branży automotive: Transfer Pricing

Wyzwania z zakresu cen transferowych dla przedsiębiorców z sektora motoryzacyjnego

 

W ramach proponowanych przez nas warsztatów skupimy się na konkretnych wyzwaniach, jakie napotyka branża automotive w związku z cenami transferowymi oraz wpływie rozliczeń międzygrupowych na spółki, z uwzględnieniem podatku VAT, podatku u źródła i raportowania schematów podatkowych.

 

Celem warsztatów jest przekazanie praktycznej wiedzy dedykowanej branży motoryzacyjnej, w tym wskazanie, jakie nowe mechanizmy oraz potencjalne problemy niesie za sobą zmiana przepisów.

 

Nasze spotkanie chcemy oprzeć również na case study – zachęcamy do wskazania w zgłoszeniu, jakie trudności pojawiają się u Państwa w związku z TP, które moglibyśmy poruszyć.

 

 

Patron wydarzenia:

Data:                  12.12.2019 r.

Miejsce:             Wrocław

Czas trwania:    9:30 – 16:30

Koszt:                890 zł netto / osoba
druga osoba z firmy z rabatem 100 zł

W ramach warsztatów przekażemy Państwu istotne informacje o praktycznych rozwiązaniach problemów, jakie napotyka branża motoryzacyjna. Opowiemy również o tym, jaki wpływ na branżę mogą mieć zmiany przepisów.

 

 

Tematy poruszane podczas wydarzenia:

  1. Wstęp – wpływ zmian przepisów na branżę automotive;
  2. Profile funkcjonalne podmiotów z branży motoryzacyjnej – konsekwencje TP związane z prowadzeniem działalności w ramach określonego profilu funkcjonalnego;
  3. Czym są restrukturyzacje. Omówienie typowych przypadków (w tym przeniesienie kontraktu, przeniesienie działalności, zmiana profilu funkcjonalnego). Zagadnienia związane z wyceną;
  4. Korekty cen transferowych (sposób i rezultaty) – korekta cen transferowych przed 2019 r.  oraz mechanizm korekty cen transferowych zgodnie z nowymi regulacjami;
  5. Formularz TP-R – nowy, rozbudowany obowiązek sprawozdawczy, potencjalne problemy;
  6. Zasady odpowiedzialności za ceny transferowe oraz sposoby zabezpieczenia zarządu.

 

 

Zapraszamy do wpisywania w formularzu zgłoszeniowym pytań / case’ów, które zanonimizowane omówimy na warsztatach.

Prowadzący:

Tomasz_Gałka

Tomasz Gałka
partner

doradca podatkowy
tomasz.galka@olesinski.com

Paweł Sitnik1

Paweł Sitnik
manager
transfer pricing expert
pawel.sitnik@olesinski.com

Piotr_Traczyk

Piotr Traczyk
senior consultant
dział podatkowy
piotr.traczyk@olesinski.com

Zapisy:

Koszt udziału jednego uczestnika w warsztatach wynosi 890 zł netto. Cena obejmuje lunch oraz bufet kawowy.

Administratorem danych osobowych jest Olesiński i Wspólnicy sp. k. W zależności od łączących nas relacji administratorem może być także inna spółka z Grupy O&W. Więcej informacji znajduje się tutaj.

 

Udział w szkoleniu możliwy jest jedynie po uprzednim mailowym potwierdzeniu zgłoszenia. Organizator zastrzega sobie prawo do wcześniejszego zamknięcia listy z powodu wyczerpania maksymalnego limitu miejsc.