hero-photo

Aktualna sytuacja gospodarcza jest szczególnie trudna dla przedsiębiorców, dlatego szukają oszczędności i optymalnych rozwiązań dla swoich firm. Dogłębnej analizy wymaga naprawdę wiele obszarów, takich jak koszty pracownicze, podatkowe, energetyczne czy IT. Równie dużo jest instrumentów, które umożliwiają ich ograniczenie.

Przez prawne, podatkowe i finansowe zawiłości związane z poprawą płynności i optymalizacją kosztów przedsiębiorstwa poprowadziliśmy czytelników w Poradniku na czas kryzysuspecjalnym dodatku, który dzisiaj ukazał się na łamach Dziennika Gazety Prawnej.

W najnowszym numerze opowiadamy, jak monitorować i weryfikować kondycję finansową kontrahentów, a także jak w dobie kryzysu pomogą leasing czy faktoring zewnętrzny. Nie zapomnieliśmy również o zagadnieniach prawa pracy i uzyskiwaniu oszczędności w tym obszarze. Wyjaśniamy też, dlaczego firmy nie powinny się bać optymalizacji podatkowych – istnieje wiele działań, które są zupełnie legalne. Wśród wielu poruszonych przez nas tematów znajduje się także zagadnienie redukcji kosztów IT oraz energii i form wsparcia na tym polu. Wszystkie artykuły opatrzyliśmy praktycznymi przykładami oraz podpowiedziami, jak wdrożyć omawiane rozwiązania do własnej działalności.

Zachęcamy do lektury!

Popraw płynność finansową, optymalizuj koszty, szukaj oszczędności – poradnik