11 października we Wrocławiu miała miejsce konferencja, którą już po raz kolejny zorganizowaliśmy wspólnie ze Stowarzyszeniem Emitentów Giełdowych. Podczas spotkania, połączone siły ekspertów O&W oraz SEG, pozwoliły wyjaśnić słuchaczom kwestie związane z regulacjami nowej ustawy o biegłych rewidentach. W konferencji wzięło udział prawie 50 przedstawicieli spółek giełdowych z całego kraju.
 
Tematem cyklu debat były „Komitety audytu, rotacja biegłych i inne nowe regulacje dotyczące emitentów”. Podczas kolejnych paneli dyskusyjnych, prelegenci wymieniali się wiedzą na temat zmian, jakie wniosła nowa ustawa oraz rozwiewali praktyczne wątpliwości emitentów związane z jej stosowaniem.
 
Jeden z ekspertów w dziedzinie rynków kapitałowych, Michał Bogacz, podsumowuje konferencję: Cieszymy się, że nasza konferencja spotkała się z tak dużym zainteresowaniem wśród emitentów. Pytania, które padały w czasie debat oraz w dyskusjach w kuluarach pokazują, że nowe regulacje nie są proste w implementacji, a ich stosowanie niesie ze sobą sporo praktycznych wątpliwości. Mamy nadzieję, że znaczną ich część udało nam się rozwiać.
 
Pełna lista prelegentów:
Mirosław Kachniewski, Prezes Zarządu, SEG
Piotr Biernacki, Wiceprezes Zarządu, SEG
Rafał Olesiński, adwokat, partner zarządzający, O&W
Magdalena Tyrakowska, adwokat, partner O&W
Michał Bogacz, radca prawny, manager O&W
Tomasz Wróblewski, adwokat, manager, O&W
Marcin Chruszczyński, dyrektor zarządzający, O&W Analytics
Cyryl Szudra, prawnik, konsultant O&W