...

icon arrow down more information
icon arrow down more information

O&W doradcą Fidiasz EVC przy inwestycji w Photon Entertainment – twórcy edukacyjnego robota

Jest nam bardzo miło poinformować, że O&W było doradcą funduszu Fidiasz EVC przy inwestycji w start-up Photon Entertainment. Kwota transakcji wyniosła 6,4 mln zł.
 
Photon to innowacyjny robot, który uczy dzieci programowania i logicznego myślenia, wykorzystując przy tym sztuczną inteligencję.  Dostępny jest obecnie na 14 rynkach światowych, z których najważniejsze to Polska, Stany Zjednoczone i Singapur. Odbiorcami robota, oprócz klientów detalicznych, są co raz częściej szkoły. Firma sprzedała już ponad 14 tys. egzemplarzy! Środki pozyskane od Fidiasza mają pomóc w rozbudowie marki na świecie, a także w zwiększeniu zatrudnienia, udoskonaleniu produktu i rozszerzeniu oferty edukacyjnej.
 
O&W wspierało transakcję kompleksowo, począwszy od przeprowadzenia badania due dilligence prawnego (Iga Wojtczak-Opala oraz Patrycja Wakuluk) i podatkowego (Karol Niemiec, Piotr Traczyk, i Ada Bieniek), aż po negocjacje umowy inwestycyjnej i sporządzenie dokumentacji związanej z planowaną transakcją, które z ramienia O&W prowadziła m.in. Samanta Osowska.
 
Fidiasz EVC to fundusz inwestycyjny Krzysztofa Domareckiego, twórcy Grupy Selena produkującej chemię budowlaną i notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Założyciel Grupy od kilku lat inwestuje w najbardziej obiecujące polskie projekty technologiczne za pośrednictwem Fidiasza.
 
Cieszymy się, że mogliśmy doradzać przy tym nowatorskim projekcie.
 
Od kwietnia 2019 r. to już 8 transakcja VC z naszym udziałem.