...

icon arrow down more information
icon arrow down more information

Rekordowa liczba transakcji VC przeprowadzonych w 2019 r.

W 2019 roku zespół M&A/VC Olesiński & Wspólnicy doradzał klientom przy blisko 20 transakcjach VC. Oto podsumowanie najważniejszych z nich:

  1. Doradztwo na rzecz anioła biznesu przy inwestycji w Booksy. Booksy to platforma do rezerwacji wizyt z branży beauty, takich jak wizyta u kosmetyczki lub fryzjera.

 

  1. Doradztwo na rzecz anioła biznesu przy inwestycji w Docplanner. DocPlanner to platforma do umawiania wizyt lekarskich i wystawiania ocen lekarzom.

 

  1. Doradztwo na rzecz anioła biznesu przy inwestycji w LocalBini. LocalBini to platforma, która umożliwia oferowanie i umawianie się na wycieczki i inne rodzaje aktywności w ramach podróży.

 

  1. Doradztwo na rzecz anioła biznesu przy inwestycji w Symmetrical. Symmetrical to platforma, która umożliwia udzielanie szybkich pożyczek dla pracowników.

 

  1. Doradztwo na rzecz anioła biznesu przy inwestycji w Wisdy. Wisdy jest narzędziem optymalizującym proces tworzenia i sprawdzania testów tworzonych przez nauczycieli dla uczniów.

 

  1. Doradztwo na rzecz założyciela – Grzegorza Suwalskiego przy inwestycji w Heart Sense. Heart Sense to innowacyjne urządzenie do rejestracji sygnału elektrograficznego (EKG) na otwartym sercu.

 

  1. Doradztwo funduszowi Life Science Innovations przy inwestycji w Brainscan. Brainscan jest twórcą sztucznej inteligencji służącej do badania chorób ludzkiego mózgu.

 

  1. Doradztwo funduszowi Fidiasz EVC przy inwestycji w Photon Entertainment. Photon to robot edukacyjny, który pozwala na naukę dzieci podstaw programowania.

 

  1. Doradztwo funduszowi Alfabeat przy inwestycji w Perfect Gym. PerfectGym to system do zarządzania w branży fitness.

 

  1. Doradztwo funduszowi bValue przy inwestycji w YesIndeed. YesIndeed to twórca projektu o nazwie WannaBuy, który ma ułatwić zarządzanie benefitami pracowniczymi.

 
Rok 2019 był także rokiem, w którym eksperci O&W wzięli udział w kilkudziesięciu wydarzeniach i poznali na nich setki osób z branży inwestycji Venture Capital. Wśród klientów, którzy dołączyli do O&W w 2019 roku wymienić można: bValue, RST Ventures for Earth, Life Science Innovations Fund, BTM Innovations, Alfabeat i Silba Venture Capital.
Założycielom i Inwestorom życzymy kolejnych rund finansowania w 2020 roku a sobie – więcej takich Klientów.
Transakcje realizowane były przez zespół M&A/VC, w skład którego wchodzą Samanta Osowska, Iga Wojtczak-Opala oraz Patrycja Wakuluk, przy wsparciu doradców z innych zespołów O&W.