...

icon arrow down more information
icon arrow down more information

Eksperci O&W prelegentami na seminariach JPK

W dniach 19-21 kwietnia specjaliści O&W wspólnie z Si-Consulting mieli przyjemność prowadzić seminaria „Jednolity Plik Kontrolny (JPK) – Przygotuj system SAP do e-kontroli podatkowej”.
Spotkania odbyły się w Warszawie, Poznaniu oraz Wrocławiu. Eksperci O&W: partner w Olesiński & Wspólnicy, doradca podatkowy Tomasz Gałka oraz adwokat Wojciech Fryze kompleksowo omówili prawno-podatkowe zagadnienia, jakie wiążą się z wdrożeniem JPK.
Spotkania podzielone były na bloki tematyczne, podczas których prelegenci wyjaśniali zarówno prawne, jak i techniczne aspekty e-kontroli podatkowych:

  • warunki objęcia obowiązkiem sporządzenia JPK,
  • odpowiedzialność i możliwe sankcje za brak wdrożenia JPK,
  • obecny stopień przygotowania systemów księgowych do generowania JPK,
  • jak sobie poradzić z wdrożeniem JPK,
  • badanie poprawności, spójności i kompletności danych.

„Tak jak się spodziewaliśmy, podczas seminariów uczestnicy wskazali na wiele znanych już problemów związanych z JPK. Dyskutowaliśmy też o całym szeregu zupełnie nowych wątpliwości jakie pojawiają się podczas analizy struktur przedstawionych przez MF, czasem zaś są bardzo specyficzne dla konkretnych branż i podatników”, podsumował Wojciech Fryze, manager Olesiński & Wspólnicy.
Prezentacje spotkały się ze sporym zainteresowaniem audytorium i wywołały burzliwą dyskusję merytoryczną.