...

icon arrow down more information
icon arrow down more information

e-KRS, e-podpisy i e-doręczenia

hero-photo

> ZAPISZ SIĘ

Postępująca digitalizacja nakłada na spółki coraz to nowe wymogi w zakresie posiadania odpowiednich kont w różnych systemach informatycznych i realizacji obowiązków online.

Kluczową zmianą w ostatnich miesiącach było przeniesienie do sieci postępowań rejestrowych przed KRS. Stworzony w tym celu Portal Rejestrów Sądowych (e-KRS) funkcjonuje już od 1.07.2021, jednak wciąż pojawiają się różnego rodzaju wątpliwości i rozbieżności.

Czy składanie wniosków i pism w e-KRS może być proste? Czy spółki powinny rozważyć dalszą wewnętrzną digitalizację obszaru korporacyjnego?

Po e-KRS przyszedł także czas na digitalizację korespondencji. Już niedługo pojawią się w obrocie tzw. elektroniczne przesyłki rejestrowane, które docelowo w kontaktach z instytucjami publicznymi, urzędami czy przedsiębiorcami mają zastąpić standardowe listy polecone.

Kto, kiedy i jak powinien przygotować się na przyjmowanie e-poleconych?

Zapraszamy na kolejną odsłonę webinaru „Wspólnie o spółkach”, na którym przybliżmy Państwu te zagadnienia. Spotykamy się online

1 grudnia w godz. 10:00 – 11:30

> ZAPISZ SIĘ

Agenda:

  • 5 miesięcy z Portalem Rejestrów Sądowych (e-KRS) – problemy, wyzwania, usprawnienia – na co warto zwracać uwagę przygotowując wnioski do KRS?
  • E-podpisy – jak można wykorzystać je w bieżących czynnościach korporacyjnych?
  • Nowa regulacja ustawa o doręczeniach elektronicznych – kluczowe terminy, główne założenia – jakie nowe obowiązki powstaną dla spółek w 2022 r.?