hero-photo

Zrównoważony rozwój to już nie tylko chwilowa moda – to trwały kierunek, którego jednym z elementów jest raportowanie niefinansowe. Choć obowiązkiem komunikowania pozafinansowej działalności objętych jest w tej chwili stosunkowo niewiele spółek, to już teraz wiemy, że krąg takich podmiotów będzie się tylko powiększać.  

Webinar jest więc formą przygotowania i zaznajomienia uczestników z podstawowymi pojęciami związanymi ze zrównoważonym rozwojem i raportowaniem ESG. W czasie spotkania przedstawimy m.in. kluczowe dla tematu regulacje prawne, które wskazują, kto i od kiedy podlega pod obowiązek wykazywania pozafinansowej działalności. Nie zabraknie również dużej dawki praktycznej wiedzy – opowiemy o konkretnych krokach, jakie trzeba podjąć, aby zacząć raportowanie. 

Naszym celem jest przekazanie wiedzy o ESG i raportowaniu w przystępny i praktyczny sposób. 

 

Webinar odbędzie się 30 listopada 2023 r. w godzinach 10:00-11:00. 

>>Rejstracja<<

 

Do udziału w webinarze szczególnie zachęcamy przedstawicieli tych podmiotów, które już za moment będą objęte nowymi obowiązkami sprawozdawczymi (spółki notowane na giełdzie lub zatrudniające powyżej 250 pracowników). Ze spotkania w formie on-line skorzystają też firmy, które zastanawiają się nad dobrowolnym raportowaniem lub już teraz mierzą się z wymogami kontrahentów oczekujących od nich informacji niefinansowych.  

Agenda spotkania: 

1) Co kryje się za skrótem ESG? 

  • Jak zrównoważony rozwój łączy się z raportowaniem niefinansowym? 

2) Czy i od kiedy muszę raportować?  

  • Najważniejsze regulacje prawne 
  • Standardy dla raportów, w tym nowy zestaw unijnych ESRS 

3) Od czego zacząć raportowanie niefinansowe? 

  • Praktyczne wskazówki na temat przygotowania przedsiębiorstwa do sprawozdawczości ESG 

4) Sesja Q&A 

 

 Zachęcamy do zadawania pytań przy rejestracji. 

 

Prelegenci:

Tomasz Wróblewski, Senior Manager, Adwokat

Anna Czornik-Sęczkowska, Manager, Radca prawny