Wojciech Frankiewicz

SENIOR CONSULTANT / LEGAL DEPARTMENT
  • E: wojciech.frankiewicz@olesinski.com
Pobierz plik PDF

Senior Consultant, związany z Olesiński & Wspólnicy od 2016 r. Na co dzień kompleksowo obsługuje średnie i duże podmioty (w tym z kapitałem zagranicznym), prowadzące działalność głównie w branży produkcyjnej.

 

Doradza w zakresie szeroko pojętego prawa gospodarczego, prawa cywilnego i prawa pracy. Wspiera w negocjowaniu i wykonywaniu umów powszechnie stosowanych
w obrocie gospodarczym.

 

Brał udział w projektach M&A, przygotowywaniu i negocjowaniu dokumentacji transakcyjnej (w tym SPA). Posiada doświadczenie w przeglądach prawnych due diligence, a także prowadził procesy restrukturyzacyjne (przekształcenia, połączenia).

 

Posiada doświadczenie w audytach dotyczących przetwarzania danych osobowych oraz projektach  dotyczących kompleksowego wdrożenia u przedsiębiorców prawidłowych zasad przetwarzania danych osobowych (w tym RODO).

 

Absolwent Uniwersytetu Opolskiego na kierunku Prawo oraz Filologia Angielska. Ukończył także studia podyplomowe na Politechnice Pekińskiej, gdzie w ramach stypendium konfucjańskiego przez pół roku poznawał język i literaturę chińską.

 

Doradza także w języku angielskim.

 

Miłośnik aktywnego spędzania wolnego czasu oraz wyszukiwania tanich biletów lotniczych.