Michał Wach

SENIOR CONSULTANT/ LEGAL ADVISOR
  • E: michal.wach@olesinski.com
Pobierz plik PDF

Senior Consultant w Olesiński & Wspólnicy. Specjalizuje się w doradztwie prawnym związanym z bieżącą obsługą dużych spółek kapitałowych, w szczególności w zakresie prawa handlowego, rynków kapitałowych i branży energetycznej. Posiada doświadczenie w opracowywaniu i wdrażaniu regulacji wewnętrznych, w tym uchwał, polityk i regulaminów. Prowadził szkolenia dla pracowników i kadry zarządzającej oraz doradzał pracodawcom w sporach ze związkami zawodowymi.

 

Z sukcesami reprezentował klientów w licznych postępowaniach sądowych i mediacjach, w tym w sprawach z zakresu prawa gospodarczego oraz prawa pracy. Doświadczenie zdobywał w trakcie kilkuletniej pracy jako asystent sędziego. W wolnych chwilach udziela się na blogu oraz w prasie prawniczej.

 

Doradza spółkom notowanym na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Brał aktywny udział w przygotowaniu emitentów do nowych wymogów prawnych, związanych z wejściem w życie rozporządzenia MAR. Członek zespołu Olesiński & Wspólnicy specjalizującego się w obsłudze podmiotów sektora energetycznego.

 

Absolwent WPAiE Uniwersytetu Wrocławskiego oraz aplikacji ogólnej Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. Od 2016 r. jest wpisany na listę radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu.

 

Biegle włada językiem angielskim.

 

Prywatnie nieopierzony pasjonat wspinaczki, zapalony podróżnik i miłośnik piwa rzemieślniczego.

Moje publikacje