Newsletter sierpień 2018

Artykuły Newslettera

 • Wykaz Prezesa UODO dotyczący DPIA wreszcie dostępny

  Prezes UODO 24 sierpnia opublikował wykaz operacji przetwarzania, które wymagają przeprowadzenia oceny skutków przetwarzania dla ochrony danych osobowych (DPIA).

  Otwórz
 • Nowe otwarcie dla partnerstwa publiczno-prywatnego?

  Partnerstwo publiczno-prywatne polega na realizowaniu przez prywatnych przedsiębiorców inwestycji i usług, które zgodnie z przepisami powinny być dostarczane przez organy administracji. Współpraca odbywa się na podstawie umów z podmiotami państwowymi/samorządowymi.

  Otwórz
 • Konsultujemy projekty ustaw

  Ministerstwo uwzględniło nasze uwagi w projekcie ustawy dot. cen transferowych.

  Otwórz
 • Nowa Ordynacja Podatkowa

  Na stronie Rządowego Centrum Legislacji dostępny jest projekt Nowej Ordynacji Podatkowej. Jest to całkowicie nowa ustawa, która zastąpi obowiązującą obecnie Ordynację Podatkową. Szykują się więc rewolucyjne zmiany.

  Otwórz
 • Rewolucja w podatkach

  Przed nami duże zmiany w podatkach. 24 sierpnia Ministerstwo Finansów opublikowało projekt nowelizacji ustawy o PIT, CIT, Ordynacji Podatkowej i innych ustaw, który przewiduje kompleksowe zmiany w systemie podatkowym w Polsce. Poniżej przedstawiamy najważniejsze modyfikacje zaproponowane przez resort.

  Otwórz
 • Kontynuacja funkcjonowania przedsiębiorstwa po śmierci możliwa

  Prezydent podpisał ustawę o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej, która wejdzie w życie 25 listopada 2018 roku.

  Otwórz