Newsletter prawno-podatkowy październik II 2018

Artykuły Newslettera

 • Sejm uchwalił ustawę o PPK

  W ubiegłym tygodniu Sejm uchwalił projekt ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK). Nowe regulacje mają obowiązywać już od 1 stycznia 2019 r.

  Otwórz
 • TK przerywa milczenie w sprawie limitu składek na ZUS – wyznaczono termin rozprawy

  Na stronie Trybunału Konstytucyjnego pojawiła się informacja o nowym terminie rozpatrzenia sprawy dot. projektu ustawy znoszącej limit trzydziestokrotności w składkach na ZUS. Rozprawę wyznaczono na 30 października.

  Otwórz
 • Ważne zmiany dla spółek

  Rządowy projekt ustawy mającej wprowadzić uproszczenia dla przedsiębiorców w prawie podatkowym i gospodarczym jest już po pierwszym czytaniu w Sejmie.

  Otwórz
 • Innovation Box – kolejne oszczędności dla innowacyjnych przedsiębiorstw

  24 sierpnia 2018 r. został opublikowany projekt zmiany ustaw o CIT i PIT, który przewiduje wprowadzenie nowej zachęty podatkowej dla przedsiębiorców.

  Otwórz
 • Duzi zapłacą mniej za energię elektryczną

  W Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii trwają prace nad pakietem rozwiązań adresowanych do przedsiębiorstw energochłonnych będących największymi w Polsce konsumentami energii elektrycznej. Pakiet objąć ma 51 podmiotów (m. in. huty oraz inne duże zakłady przemysłowe) i będzie gotowy do końca roku.

  Otwórz
 • RODO-wskazówki dla pracodawców

  Urząd Ochrony Danych Osobowych opublikował poradnik RODO dla pracodawców.
  Poradnik podpowiada pracodawcom w jaki sposób powinni przetwarzać dane osobowe kandydatów do pracy i pracowników i wydaje się, że co do zasady potwierdza przyjętą przez przedsiębiorców praktykę.

  Otwórz