RODO

  1. Audyt legalności przetwarzania danych osobowych w przedsiębiorstwie (compliance z RODO, weryfikacja zakresu niezbędnego wdrożenia)
  2. Wypracowanie / aktualizacja dedykowanej dokumentacji, polityk i procedur dostosowanych do RODO
  3. Opracowanie pod kątem nowych wymogów wzorcowych dokumentów informacyjnych, klauzul zgody i umów powierzenia danych do przetwarzania
  4. Projektowanie strategii transferów danych w grupie kapitałowej (dostęp do systemów IT przez spółki powiązane, rekrutacje wymagające zatwierdzenia przez spółkę-matkę, raportowanie wewnętrzne)
  5. Wsparcie w wyborze dostawców usług IT spełniających wymagania RODO, opiniowanie i negocjacje umów wdrożeniowych (Privacy by Design, Privacy by Default)
  6. Szkolenia w zakresie danych osobowych oraz obowiązków wynikających z RODO oraz przepisów krajowych
  7. Audyt powdrożeniowy – weryfikacja implementowanych rozwiązań IT, ocena stosowania wypracowanych procedur
  8. Wsparcie w przeprowadzaniu oceny skutków ochrony danych na gruncie RODO (Data Protection Impact Assessment)
  9. Wsparcie w procesach wdrożeń grupowych/ sektorowych (opracowywanie kodeksów postępowania, mechanizmów certyfikacji, wnioski o akredytację dla podmiotów certyfikujących)

Obszary powiązane

Nasi specjaliści

Wojciech Frankiewicz Wojciech Frankiewicz SENIOR CONSULTANT / APLIKANT ADWOKACKI
  • E: wojciech.frankiewicz@olesinski.com
Więcej
Paulina Maślak-Stępnikowska Paulina Maślak-Stępnikowska SENIOR CONSULTANT / RADCA PRAWNY
  • E: paulina.maslak-stepnikowska@olesinski.com
Więcej
Andrzej Boboli Andrzej Boboli SENIOR CONSULTANT/ APLIKANT RADCOWSKI
  • E: andrzej.boboli@olesinski.com
Więcej
Magdalena Kaleta-Maniak Magdalena Kaleta-Maniak SENIOR CONSULTANT / ADWOKAT
  • E: magdalena.kaleta@olesinski.com
Więcej
Anna Chrobot Anna Chrobot PARTNER / ADWOKAT
  • E: anna.chrobot@olesinski.com
Więcej
Justyna Korycka Justyna Korycka PARTNER / ADWOKAT
  • E: justyna.korycka@olesinski.com
Więcej
Mateusz Borkiewicz Mateusz Borkiewicz MANAGER / ADWOKAT
  • E: mateusz.borkiewicz@olesinski.com
Więcej
Anna Jurkiewicz Anna Jurkiewicz MANAGER / RADCA PRAWNY
  • E: anna.jurkiewicz@olesinski.com
Więcej

Publikacje

Inne publikacje

RODOmanager.com
Publikacja RODOmanager.com
100 dni RODO za nami
Aktualność 100 dni RODO za nami
Ludmiła Łuczak SENIOR CONSULTANT / RADCA PRAWNY
O absurdach RODO dla TVP3
Paulina Maślak-Stępnikowska SENIOR CONSULTANT / RADCA PRAWNY