Webinarium: należności publicznoprawne

Zapraszamy na II część webinarium

Funkcja = odpowiedzialność, czyli należności publicznoprawne

 

Działalność każdej spółki mającej status przedsiębiorcy jest związana z koniecznością ponoszenia określonych danin publicznoprawnych – w szczególności zobowiązań podatkowych, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne. Niewywiązanie się z tych zobowiązań ze strony spółki, może powodować odpowiedzialność członków zarządu, a co za tym idzie określone konsekwencje dla ich osobistego majątku.

 

Na jakich zasadach i w jakich przypadkach odpowiadają członkowie zarządu zobowiązanych spółek? W jakich okolicznościach mogą się od tej odpowiedzialności uwolnić? Jak i kiedy reagować? Jak działają organy i sądy? Na te nurtujące pytania odpowiedzą nasi specjaliści podczas kolejnego webinarium z cyklu „Funkcja = odpowiedzialność”.

Zapraszamy do zapisów!

Webinarium odbędzie się

30 stycznia (środa) o godzinie 11:30.

Zapisów można dokonać poprzez formularz na dole strony.

Agenda webinarium:

 

Podstawy prawne odpowiedzialności
Kto, kiedy i za jakie zobowiązania odpowiada?
Z jakiego majątku odpowiada członek zarządu?
Modelowy przebieg postępowania podatkowego
Sposoby uwolnienia się od odpowiedzialności
Jak to wygląda w praktyce?

Prelegenci:

Anna_Łozowska

Anna Łozowska

senior consultant, legal advisor

Paweł_Stanek

Paweł Stanek

consultant, legal department

Zapisy:

Podane przez Panią/Pana powyżej dane będą przetwarzane przez Olesiński i Wspólnicy Sp.k. z siedzibą we Wrocławiu, ul. Powstańców Śląskich 2-4, 53-333, w celu rejestracji na Webinarium. Podanie powyższych danych jest dobrowolne. W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści tych danych oraz ich poprawiania.